Elektromobiliai vaikams

Kai rinkoje matome tiek daug įvairiausiomis funkcijomis, spalvomis, forma bei dydžiu pasižyminčių žaislų vaikams, susidaro nemenkas iššūkis norint nustebinti pačius mažiausius. Neabejojame, kad elektromobilis vaikui – dažno vaiko svajonė. Vaikai dažnai mėgsta išbandyti tam tikrus užsiėmimus ar panaudoti daiktus, kurie skirti jų tėveliams, ne retu atveju mažieji svajoja tapti suaugusiais. Todėl elektromobilis – jiems puiki priemonė vaizduotėje kurti istorijas iš suaugusiųjų gyvenimo.

Elektromobilis vaikui – kodėl verta rinktis?

Įsigijus mūsų parduotuvėje esantį vaikišką elektromobilį, nereikės sukti galvos dėl tolimesnių didesnių išlaidų ar specifinių žinių reikalaujančios priežiūros, kadangi elektriniai automobiliai vaikams yra varomi akumuliatoriais, kuriuos galima paprasčiausiai pakrauti savo namuose. Nereikės sukti galvos ne tik dėl elektromobilio priežiūros, tačiau ir dėl paties vaiko saugumo. Būtent todėl, nes visi vaikiški elektromobiliai yra saugūs ir stabilūs bei su saugos diržais. Absoliučiai visokių tipų elektromobiliai sukurti atsižvelgiant į saugumą: vienviečiuose elektromobiliuose yra vienas saugos diržas, dviviečiuose – du. Tai dar ne viskas: dauguma mūsų parduodamų elektromobilių turi nuotolinio valdymo pultelius, kurių pagalba, jei yra būtinybė, elektromobilis gali būti sustabdomas ar gali būti pakeista jo judėjimo kryptis. Saugumas – mūsų prioritetas.

Kalbant ne apie techninę, tačiau apie vaiko gerovei aktualią pusę – elektriniai automobiliai vaikams prisideda ne tik prie linksmų emocijų ir užimtumo sukūrimo, bet ir prie raidos (tiek fizinės, tiek psichologinės) vystymosi. Plačiau apie tai aprašėme žemiau.

Akumuliatorinės mašinos vaikams nauda psichologiniam bei fiziniam vystymuisi

Moksliškai nustatyta, kad vaikystėje intensyviai vystosi smegenys, tobulėja loginis mąstymas, vaizduotė bei atmintis. Taip pat vaikas vis geriau gali sutelkti dėmesį. Anot psichologų vaikystėje mažuosius smalsuolius vis labiau domina įvairios sporto šakos, fiziškai aktyvios pramogos. Todėl svarbu jiems leisti išbandyti save skirtingose sportinėse veiklose, nes tai daro įtaką jų fizinei sveikatai. Svarbu skatinti jų iniciatyvumą, atsakomybės prisiėmimą bei naujų įgūdžių išmokimą. Taigi, kaip tai padaryti? Elektromobiliai vaikams – vienas iš būdų.

Elektrinės mašinėlės vaikams nuo kitų žaislų išsiskiria tuo, kad savarankiškai ir be kitų žmonių pagalbos valdydamas automobilį, vaikas lavina savarankiškumą, o tai padeda įgyti pasitikėjimą savimi ir matyti save kaip mažiau priklausomą nuo tėvų. Yra mokomasi priimti sprendimus. Lavinasi ne tik kognityviniai (atsakingi už mąstymo operacijas) bei psichologiniai įgūdžiai, tačiau vystosi ir motoriniai gebėjimai, kadangi, norint valdyti mašinėlę, reikia atlikti tam tikrus fizinius veiksmus. Berniukas ar mergaitė vairavimo metu taip pat išbando ir „lenktynininko“ rolę, o tai – viena iš sporto šakų, kurias galėtų išbandyti Jūsų vaikas, dar net „neišlipęs iš pamperso“. Elektriniai automobiliai vaikams yra netgi tam tikras ryšio su tėvais kūrimo būdas. Jaunajam vairuotojui yra saugu leisti atlikti visus veiksmus mašinėlėje savarankiškai ir nebūtina įsikišti į procesą tėvams – tai vaikui tik patvirtina, kad tėvai juo pasitiki ir laiko jį pilnaverte asmenybe.

Elektrinės mašinos vaikams ir jų valdymas gerina mažųjų dėmesingumą ir koncentraciją į tikslą, kadangi jie turi gebėti nenuleisti akių nuo kelio, kad nesusidurtų su kliūtimis. Vaikas susiduria su atsakomybės jausmu.

Kaip išsirinkti tinkamiausią variantą?

Kaip ir renkantis bet kokį kitą pirkinį, natūralu, kad pirmiausia akis užkliūva už išvaizdos. Taigi, renkantis elektromobilį galima atkreipti dėmesį į išvaizdą – galbūt yra kokia nors markė, apie kurią vaikas nuolatos svajoja? Galbūt vaikas nepaprastai mėgsta raudoną spalvą ir abejingai praeina pro juodą? Verta apsvarstyti ir šiuos dalykus, nes naujojo pirkinio tikslas – sukelti kuo stipresnes teigiamas emocijas.

Renkantis automobilį pagal išvaizdą, specifinių žinių nereikia, tačiau svarbu atkreipti dėmesį ir į kitus kriterijus (tokius, kaip mašinos galingumas bei dydis), todėl pasistengsime Jums padėti.

Vienas iš svarbesnių ir vertų atkreipti dėmesį kriterijų, yra medžiaga, iš kurios pagaminti ratai. Iš plastiko pagaminti ratai sukelia stipresnį garsą, nei, pavyzdžiui, minkšti EVA (kartais dar mėgstami vadinti guminiais). Tačiau, jeigu vaikas daugiausiai važinėsis ant žolės, ši savybė tampa nebe tokia aktuali. Jeigu planuojate, kad bus daug važinėjama kieta kelio danga (ne žole), rekomenduojame rinktis elektromobilį, kuris turi būtent minkštus EVA ratus. Važiavimas tikrai bus tylesnis, malonesnis ir švelnesnis – akmenukai po ratais jausis mažiau.

Galingumas. Jeigu vaikas yra jaunesnis (jo motoriniai gebėjimai silpniau išsivystę), rekomenduojame rinktis silpnesnio galingumo žaislą, kadangi vaikas dar nėra rangus, jam sunkiau atlikti tam tikrus veiksmus tolygiai ir įvertinti kliūtis. Mažesnis galingumas neleis mašinėlei pasiekti tokio greičio, kurį galėtų pasiekti galingesnės mašinėlės. Žinoma, suaugusių asmenų priežiūra bet kokiu atveju yra privaloma.

Jau buvome šiek tiek užsiminę: mūsų asortimente galite rasti ir vienviečių, ir dviviečių automobilių. Vaikiški elektromobiliai (vienviečiai ir dviviečiai) iš esmės yra panašūs, tiesiog, vienvietis automobilis turi vieną sėdynę, kuri taip pat yra ir mažesnė. Yra vienas saugos diržas. Jeigu pirkinys bus skirtas tik vienam vaikui, verta apsvarstyti vienvietės mašinėlės variantą dėl paprasčiausių praktinių priežasčių – ne sezono metu arba kol vaikas nesinaudos, bus lengviau surasti vietą sandėliavimui namuose. Taip pat mažiau vietos užims automobilyje, jeigu bus poreikis vežtis, pavyzdžiui, į parką. Verta apsvarstyti apie mažesnio elektromobilio įsigijimą ir tuo atveju, jeigu nusimato dažnas nešiojimas laiptais (tikriausiai, labiau aktualu gyvenantiems bute).

Kaip visada, taip ir dabar Jus visada raginame drąsiai susisiekti su mumis, jeigu kiltų klausimų!